LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Raport z działalności S.W.A.T. w 2011 roku

Raport z działalności S.W.A.T. w 2011 roku


Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Star Wars Artistic Team w 2011 roku – czyli 365 dni dzielenia się pasją i ideą Gwiezdnych wojen.

Rok 2011, podobnie jak poprzednie, był pełen akcji, działań i misji, w których z radością i zaangażowaniem uczestniczyli członkowie stowarzyszenia a także nasz dzielny R2D2 i jego nowy przyjaciel R5D4. Wszyscy razem, wspólnymi siłami propagowaliśmy pozytywne wartości oraz ideę Gwiezdnych wojen, dając radość zarówno małym i dużym fanom Sagi. Poniżej, przedstawiamy relację z naszych działań. Przeżyjcie z nami to jeszcze raz.

Rok naszej pracy zaczęliśmy od udziału w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas którego na szczytny cel zebraliśmy ponad 7200 zł – czyli 10% całej sumy zebranej przez sztab Uniwersytetu Warszawskiego. W styczniu także odwiedziliśmy operę narodową, uświetniając premierę Opery „Trojanie”. Ciekawostką jest, że opera „Trojanie” jest inspirowana Gwiezdnymi wojnami :-).

 

Wielokrotnie podążaliśmy na misje do szpitali i do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie na zaproszenie dzieci i wolontariuszek z Fundacji Nasze Dzieci wspólnie przeciwstawialiśmy się ciemnej stronie mocy.  W tym roku we współpracy z Fundacją Spełnionych Marzeń odwiedziliśmy także szpital w Kielcach z okazji Dnia Dawcy Szpiku.

Rozpoczęcie ferii w Warszawie, nie mogły się obyć bez naszej obecności. Wspólnie z Stołeczną Estradą na Arenie Ursynów uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym, gdzie wyszkoliliśmy kolejnych padawanów i żołnierzy Armii Republiki. Nasza współpraca ze Stołeczną Estradą zaowocowała także uczestnictwem w powitaniu i pożegnaniu lata.

 

Wczesną wiosną uczestniczyliśmy w misji specjalnej Empik Games Show, gdzie trenowaliśmy umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym dzięki grze LEGO Star Wars III: The Clone Wars. Oczywiście nie zabrakło szkoleń z mistrzem Obi-Wanem i zabawy z R2D2.

 

Ważnym przedsięwzięciem byłą także wizyta w Koluszkach, gdzie wspólnie z dziećmi i ich rodzicami zgłębialiśmy tajniki mocy. Towarzyszyli nam Anakin Skywalker i Senator Padme Amidala. Był to niezapomniany i owocny wyjazd. 

Maj to szczególny okres dla naszego Stowarzyszenia, bowiem po raz kolejny udało nam się przygotować i zrealizować niepowtarzalną i wyjątkową imprezę – SWAT Celebration V. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi ze Stołecznej Estrady, w wyjątkowym dniu dla dzieci jakim jest dzień dziecka, na terenie warszawskiego parku Agrykola powstało miasteczko Star Wars. Cały dzień dzieci z rodzicami miały niepowtarzalną okazję skorzystać z wielu atrakcji i punktów, pobawić się prototypami statków i pojazdów z Sagi, przejść szkolenie mocy, padawanów a także armii republiki. Cały dzień odbywały się konkursy, można było odwiedzić Yodę na jego planecie a także zdobyć niepowtarzalną pamiątkę jaką jest zdjęcie z bohaterem filmu Gwiezdne Wojny. Następna taka okazja już na przełomie maja i czerwca 2012.

W okresie wakacyjnym wraz na specjalne zaproszenie naszych przyjaciół z Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko braliśmy udział w V Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek. Nasz mały bohater – R2-D2, wystartował w konkursie na maskotkę. Niestety nie udało mu się wygrać, ale na pewno spróbuje ponownie w 2012 roku. Wraz z innymi maskotkami uczestniczyliśmy w paradzie, odwiedziliśmy dziecięce szpitale w Słupsku a także wraz z Mistrzami Jedi Plo Koonem i Obi-Wanem Kenobim oraz innymi rycerzami zakonu - Mistrzynią Fay, a także Lordem Vaderem, Szturmowcami i Imperialnym Zwiadowcą i mrocznym Darthem Nihilusem bawiliśmy się na Pikniku w miejscowości Rowy.  Tydzień później uczestniczyliśmy w Imprezie Gwiazdy Dzieciom gdzie wraz z gwiazdami takimi jak Robert Rozmus i Maciej Molęda propagowaliśmy akcję Adopcji na odległość. Jeszcze jedną akcją, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć był Piknik w Sopocie na terenie Domu Pomocy Społecznej.  

Nasza działalność nie opiera się tylko na wyjazdach w różne części Polski, ale dotyczy także comiesięcznych spotkań fanów Gwiezdnych Wojen w warszawskim Traffic Clubie. Przez ostatni rok, w ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 12-16 w „Kantynie S.W.A.T.” zarówno duży jak i mały fan mógł uczestniczyć w bezpłatnych spotkaniach. Jest to niepowtarzalny czas, kiedy można oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się w świat Gwiezdnych wojen poprzez zabawę zabawkami, grę w gry planszowe uczestnictwo w konkursach strojów oraz konkursach wiedzy. Jest to czas i miejsce rozmów i wspólnej zabawy.

 

We wrześniu rozpoczął swoją działalność Klub SWAT. Od tamtej pory, dzieci spotykają się co miesiąc i poszerzają swoją wiedzę na temat Gwiezdnych wojen i nie tylko poprzez zdobywanie Sprawności. W grudniu piętnastu członków klubu otrzymało swoją pierwszą sprawność – Rycerz Jedi. W 2012 będziemy kontynuować nasze spotkania, na które serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat.

 

W listopadzie na zaproszenie Fundacji Nasze Dzieci odwiedziliśmy małych pacjentów na oddziale onkologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka oraz razem z Fundacją Spełnionych Marzeń udaliśmy się do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach, gdzie odwiedziliśmy Dzieci na oddziale oraz wzięliśmy udział w Dniu Dawcy Szpiku.

Koniec roku był bardzo pracowity dla członków naszego Stowarzyszenia. Przez dwa weekendy w grudniu mistrz Obi-Wan szkolił młodych padawanów w BlueCity w ToysRUs. Przybyło kilkadziesiąt pomocników do walki z ciemną stroną mocy. Nasze droidy pojawiły się w Centrum Nauki Kopernik oraz pomogliśmy przy niezwykłym dostarczaniu najnowszej gry spod znaku Star Wars, czyli The Old Republic. Tradycyjnie rok kalendarzowy zakończyliśmy wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka, by w samą wigilię wnieść trochę radości na szpitalne sale i rozdać dzieciom prezenty.

 

W ten sposób w kilku zdaniach udało nam się streścić najważniejsze wydarzenia roku 2011.

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się z nami i zapraszamy Was wszystkich na kolejną porcję Gwiezdnych Wojen w nowym roku.

Rok 2012 będzie niezwykły pod paroma względami. Przede wszystkim jest to rok, w którym Gwiezdne Wojny po kolejny (!) trafiają do kin, ale po raz pierwszy w technologii 3D. Pierwsza premiera to oczywiście Mroczne Widmo w 3D. W tym roku odbędzie się także kolejne, już szóste, Star Wars Celebration. Tłumy fanów ponownie zawitają na Florydę w Stanach Zjednoczonych. Niestety to odległa impreza, ale to tylko jeszcze bardziej motywuje nas, by jeszcze bardziej rozwijać akcje spod znaku Celebration SWAT, która również i w tym roku jest planowana i odbędzie się w okolicach dnia dziecka.

Co jeszcze planujemy w 2012 roku? Przekonacie się sami i nie będziecie zawiedzeni! Rok 2012 ma bowiem nad 2011 jedną zasadniczą przewagę. Nie będzie to 365, ale 366 dni  dzielenia się pasją i ideą Gwiezdnych wojen.

Na koniec pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy w aktywny sposób przyczynili się do realizacji czasami szalonych pomysłów oraz wspierali i wspierają nas nadal, czyli rodzicom z pociechami oraz młodzieży, która co raz bardziej angażuje się w pomoc podczas naszych spotkań.

Dziękujemy również osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za wsparcie naszego Stowarzyszenia z ramienia firm, które pomagają nam w realizacji naszej pasji i chęci niesienia pomocy innym.

W szczególności dziękujemy firmom Hasbro Polska, Lego Polska, Licomp Empik Multimedia, Imperial Entertainmet, Galapagos oraz Stołeczna Estrada za olbrzymią pomoc przy realizacji naszej największej imprezy czyli Celebration S.W.A.T. V. oraz codziennej działalności Stowarzyszenia. Jak zawsze liczymy na więcej :-).

W roku 2011 naszą działalność wsparły również firmy, takie jak Electronic Arts Polska oraz Egmont, którym również bardzo dziękujemy.

Dziękujemy i Niech Moc będzie z Wami. :-)

 

S.W.A.T. 2012